١ + ٧ نکته در مورد تجهیز مطب دندانپزشکی (نکات ویژه برای دندانپزشکان تازه‌کار)

تجهیز مطب دندانپزشکی یکی از دغدغه‌های اصلی دندانپزشکان است. از نحوه چیدمان وسایل در اتاق انتظار تا رنگبندی وسایل اتاق کار. اگر تصمیم به راه اندازی مطب دندانپزشکی دارید یا قصد دارید فضا و تجهیزات مطب قبلی خود را تغییر دهید، خواندن این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. در این مقاله نکات کلیدی و مهمی را در رابطه با تجهیز مطب دندان پزشکی به شما یادآوری می‌کنمی تا هنگام خرید بهترین تصمیم را بگیرید. لطفا با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

١. بودجه خود را برای تجهیز مطب دندانپزشکی تعیین کنید

مهم‌ترین بخش تصمیم گیری در تجهیز مطب دندان پزشکی میزان بودجه شماست. کیفیت وسایل و ابزار انتخاب شده، تاثیر مستقیمی روی هزینه شما خواهد داشت. هنگام خرید بهتر است تمامی جوانب را در نظر بگیرید. از تجهیزات و هزینه‌های عمومی طراحی داخلی مطب گرفته تا تجهیزات دندان پزشکی تخصصی که ابزار کار دائم و روزمره شما در طی سالیان بلند مدت خواهند بود.

اگر می‌توانید تمامی هزینه‌ها را در جدولی جامع جمع آوری کنید. قبل از خرید مطمئن شوید که تمام موارد لازم را برای مطب را در نظر گرفته‌اید تا هنگام خرید با مشکلی مواجه نشوید. با این کار می‌توانید پیش بینی هزینه را داشته باشید.

چک لیست برای خرید تجهیزات دندانپزشکی

٢. اولویت بندی های خود را مشخص کنید

هنگام انتخاب تجهیزات دندانپزشکی اولویت‌های مختلفی هستند که باید برای خرید تک تک تجهیزات دندانپزشکی در نظر بگیرید. به عنوان مثال در خرید یونیت دندانپزشکی در کنار موارد فنی باید این مورد را در نظر بگیرید که بیمار روی یونیت راحت باشد. در بیشتر موارد بیمار باید برای مدت طولانی روی یونیت دراز بکشد. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که او در این مدت دچار ناراحتی نمی‌شود تا درمان به خوبی پیش برود.


این مطلب را حتما بخوانید: مزایا و کاربردهای آمالگام دندانپزشکی


٣. آیا شما واقعا برای تجهیز مطب دندانپزشکی به این ابزار نیاز دارید

سوال مهمی که به شما در فرآیند خرید کمک می‌کند همین نیاز داشتن به تجهیزات است. برخی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات دندانپزشکی ابزارهایی در اختیار شما قرار می‌دهند که احتمالا هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد. یا ممکن است استفاده از آنها بسیار کم و به ندرت باشد. سعی کنید پول چیزی را بپردازید که از آن استفاده می‌کنید.

٤. آیا ابزار و تجهیزاتی که قصد خرید آنها را دارید برای شما، همکاران و بیماران جذاب هستند؟

حتما می‌دانید و خودتان تجربه کرده‌اید که فضا چقدر در حس و حال شما می‌تواند تاثیر داشته باشد. فضای مطب دندانپزشکی تاثیر مستقیمی روی افراد می‌گذارد. در ضمن مطب دندان پزشکی نباید محیطی پر استرس داشته باشد. روی این موضوع بسیار کار کنید و حتما تمامی جوانب را برای آرامش بیشتر فضا در نظر بگیرید.

تجهیز مطب دندانپزشکی

٥. آیا تجهیزات دندانپزشکی شما باعث خواهند شد که مشتریان بیشتری جذب کنید؟

جواب کاملا مثبت است. استفاده از تجهیزات نوین، طراحی داخلی زیبا و شیک می‌تواند در جذاب شدن مطب در نزد بیمار و افزایش درآمد مطب دندانپزشکی موثر باشد. بهتر است تا حد نیاز این مورد را با توجه به موقعیت مکانی و زمانی و مالی مطب در نظر بگیرید و تا جایی که امکان دارد از بهترین تجهیزات استفاده کنید.


این مطلب شاید مفید باشد: کاربردهای پودر استخوان در دندانپزشکی


٦. تحقیقات خود را تکمیل کنید و لیست خرید را نهایی کنید

در تجهیز مطب دندانپزشکی کمی وسواس باشید. مهم است که برای تهیه بهترین وسایل وقت بگذارید و تصمیم‌های درستی بگیرید. تحقیقات خود را تکمیل کنید و در نهایت برای تجهیز مطب اقدام کنید. البته در خرید مواد لوازم عمومی دندانپزشکی دست و دلباز باشید.

٧. برای تجهیز مطب دندانپزشکی محصولات با سابقه کاری خوب را پیدا کنید

سابقه یک برند بسیار مهم است. مواردی که باید در کنار سابقه در نظر بگیرید شامل موارد زیر است:

  • خوش نام بودن
  • متعهد بودن
  • پاسخگو بودن
  • خدمات پس از فروش

مشورت با دندانپزشکانی که می‌شناسید می‌تواند در پیدا کردن برند مناسب مفید باشد. حتما به خاطر داشته باشید که در خصوص محصولاتی که استفاده کرده‌اند سوال کنید و نظرات آنها در نظر بگیرید.


بررسی برندهای مختلف کامپوزیت دندانپزشکی


١+٧. محل مطب مهم است

انتخاب محل مطب فاکتور بسیار حساس و مهمی است. ساختمان یا واحد مطب می‌تواند یک ساختمان یا واحد با کاربری اداری، تجاری و یا مسکونی باشد. جالب است بدانید که بر اساس قانون شما می‌توانید حتی در منزل خود مطب دایر کنید.

محل مناسب مطب دندانپزشکی

برحسب استراتژی کاری و درآمدی خود محل مطب را می‌توانید انتخاب کنید. مطب شما می‌تواند در یک راسته باشد (مثلا خیابان‌هایی که اکثر همکاران در آن متمرکز هستند) یا در یک محله و منطقه خاص با تراکم کم دندان‌پزشکان باشد.

* پیشنهاد عالی برای دندانپزشکان تازه کار

خرید تجهیزات تازه و مدرن نیازمند بودجه بسیار زیادی است. برای دندانپزشکان تازه کار بهتر است از تجهیزات دست دوم دندانپزشکی استفاده کنند. این وسایل کاملا سالم هستند و تهیه‌ی آن هزینه‌ی کمتری در پی خواهد داشت.

سخن پایانی

تجهیز مطب دندانپزشکی نیاز به تبحر خاصی ندارد. شما می‌توانید به آسانی با شرکت‌های طراحی و دکراسیون داخلی تماس بگیرید تا آنها کار فضا سازی را انجام دهند. اما نکته مهم انتخاب و خرید وسایل دندانپزشکی است که باید خودتان به آن بپردازید. سعی کردیم در این مطلب نکات ضروری را به شما یادآوری کنیم تا با دید بهتری اقدام به خرید تجهیزات دندانپزشکی کنید.

گروه پیشرودنت

دیدگاهتان را بنویسید